FİDAN - Dini, İlmi ve Edebi Dergi
                                                                                    
                                                                                    
                                                                                    
                                                                                    
 
   
 

Anasayfa

Yazarlarımız

Hakkımızda

Künye

ABONELİK FORMU

İletişim

Kapak

Hasbihal

Kapak Konusu

Makaleler

Bakış

İfade-i Meram

Yansımalar

Kurana Dair

Köşeler

Kültür Deryamızdan

Sağlık

Kadın ve Aile

Hakikat Heybesi

Gündem

Şiir Tahlili

Oku Yorum

Üstad

Dünya Gündemi

Röpörtajlar

Aktüel Röportajlar

 muhammed Şaban Şerif

Sayi: 89 / Temmuz - Eylül 2016

Olayların Arka Planı

1999 yılında Batıda (ABD-AB) araştırma merkezleri “kırmızı belge” adını taşıyan gizli bir belge yayınladı. Bu belgenin özeti iki plandan oluşur:

A. Büyük Orta Doğu projesini kurmak için İslam âleminiişgal etmektir.

B. Şayet “A plan” gerçekleşmezse “B plana” gidilir. O da “süper gerginlik” adı altında Müslüman toplumlarını içi savaşa sürüklemektir. Amaç belli ve açıktır. İslam âleminin servetini ve mallarını yağma etmek, aynı zamanda da İsrail’i korumaktır.

Bilfiil ABD ve beraberinde bütün düşman güçleriyle, bu sömürü projesini uygulamaya başladı. 2001 yılında Afganistan’ıişgal etti. Daha sonra 2003 yılında Irak’ı da işgal etti. Ancak ABD ve müttefikleri “süper Irak direnişiyle” karşılaşınca
şok oldular. Şüphesiz ki “Irak direnişçileri” bütün ambargo ve savaşlara rağmen ABD’yi ve müttefiklerini hezimete uğrattı. 2011 yılının sonunda ABD ve müttefikleri sürüne sürüne çekilmek zorunda kaldı.

Cenâb-ı Allah şöyle buyurur: “Onların bir planı varsa Allah’ın da bir planı vardır.” (Enfâl, 8/30) Yani Allah onların planlarını hep bozar.

15 Temmuz Darbe Gecesi

15 Temmuz Cuma günü akşamı, millet tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve seçilmiş hükümete karşı, asker kılığında bir grup çete; uluslararası süper ve derin güçler desteğiyle “darbe girişiminde” bulunuldu. Gaye Türkiye’yi Iraklaştırmak ve Suriyeleştirmekti. Ancak yüce milletimiz liderinin seslenmesini duyarak meydanlara ve caddelere akın akın yürüdü.

Aziz milletimiz, Allah’ın inayeti ve yardımıyla-imanı ve göğsü ile bu cuntacıların kalkışmasını 241 şehit ve 2200 yaralı vererek püskürttü. Aziz milletimiz, Reisi ve Hükümetiyle yeni Çağ’da ilk defa zaferini hak etti. 16 Temmuz sabahı, milletimizin üzerine özgürlük ve yeni istiklal güneşi doğmuştu. Zira halkın iradesi Allah’ın iradesindendir. Allah’ın iradesi de ölmez. Şairimiz şöyle der: “Millet bir gün hayatı ve özgürlüğü isterse, Kader ona hayır demez.”

Cenâb-ı Allah şöyle buyurur: “Kuşkusuz ki Cenâb-ı Allah dilediğine Zaferi lütfeder. Muhakkak ki güçlüdür, mutlak galiptir.” (Hac, 22/40)

Batı Türkiye’den Ne İstiyor?

Batı’nın Türkiye’den istediği, AB’ye arka bahçe olması ve AB’ye girmek için de kapılarda beklemesi, %4 - %7 arasında kalkınma ve gelişmeyi durdurması, Ortadoğu sorunlarından uzak kalması, Filistin halkına yardım etmemesi, Afrika’daki
fakirler ve mazlumlardan yardımını ve desteğini çekmesi, doğu bloğu Rusya ve Çin’e açılmaması ve İslam âleminden uzaklaşmasını ister.

Özetle: Batı Türkiye’den kalkınmamayı ve dünyaya açılmamasını ister. Yoksa Türkiye, devleti, hükümeti ve halkı “süper terörle” karşı karşıyadır, onların hedefindedir.

Türkiye Neyle Mücadele Ediyor?

Şüphesiz ki ümmetin kalbi olan Türkiye, Batı’da beslenen ve sınırsız destek gören sınır ötesi “uluslararası süper terör” PKK, DAİŞ ve FETÖ İle bu gün değil 2013’ten beri mücadele ediyor.

2013 Haziran ayında gezi olayları Batı’nın desteğiyle başladı ve sonuçsuz kaldı. Daha sonra 17-25 Aralık ilk darbe girişimi hüsranla bitti.

Ondan sonra Anadolu’nun güney doğusunda PKK’nın terör eylemleri hızla tırmandı. Ayrıca devletimiz bu teröre, tüm gücüyle karşı koydu. Hatta bu terörün sonu gelmek üzereyken 15 Temmuz’de “ terörist darbeciler” kalkışması başladı.
Ancak Allah’ın yardımıyla ve şehitlerin kanıyla başlamadan bitti.

Kuşkusuz ki bu terör örgütleri Batı’nın elinde bir maşadır. Ancak zafer ve nusret daima ehli imanındır. 


 عامِ 1999 نشرتْ مراكزُ الدّراساتِ والأبحاثِ وثيقة سرّية مفادُها يتلخّصُ في بندينِ » الوثيقةُ الحمراء « :عُرفت باسمِ أ- إنّ على أمريكا والغربِ احتلال العالمِ الأسلاميّ احتلالاً. عسكريّاً مباشراً  » الفوضى الخلّقة « ب- فإنْ فشلُوا في تحقيق ذلكَ فهنالك داخلَ المجتمعاتِ الإسلاميّة ما يُسمّى « والغايةُ واضحة وهي نهبُ ثرواتهِ وخيراتِه وحمايةُ وفِعلاً شرعتْ بتنفيذِ مشرُوها الاستعماري .» إسرائيل فبداتْ بجيوشِها الجرّارةِ ومعها كلّ قوى العدوان عام 2001 باحتلالِ أفغانستانِ ثُمّ ثنّت ذلكَ سنة 2003 باحتلال العراق المُقاومةِ « ولكن: فوجِئت أمريكا ومِن ورائِها حلفاؤها ب إنّ المقاومةَ العراقيّة رغمَ الحصارِ .« العراقيّةِ المبدِعة والحروبِ استطاعتْ إلحاقَ الهزيمة بأمريكا والغرب. فخرجتْl في نهايةِ سنة 2011 تجرُّ أذيال الخيبةِ والعار ... ( وَيَمْكُرونَ ويَمْكرُ اللهُ واللهُ خيرُ المَاكِرينَ. ) الأنفال: 30 الليلةُ السَوداء 15 تمّوز – ليلةُ الانقلابِ الفاشلة في مساءِ الجمعةِ 15 منْ تمّوز قامتْ ثُلة مِنْ قوى الظّلام ) الجيش ( وبدعم مِن قوى الاستكبارِ العالمي بالانقلابِ على الحُكومة الشّرعية المنتخبةِ وعلى الرئيسِ الشّرعي رجب طيّب أردوعانِ المنتخبِ من قِبَل الشّعب. فقامتْ بقصفِ مؤسساتِ الدّولة وفي مقدّمتها البرلمان رمزِ الشّرعيّةِوالدّيمقراطيّةِ وهئيةِ الإذاعةِ والتلفزيونِ ولكنّ الشّعبَ التّكي الحرَّ استجابة لِنداءِ زعيمِهِ وقائدِهِ الرئيس رجب طيّب أردوغان نزلَ إلى الشّوارعِ والميادينِ وتصدّى بصدورهِ العاريةِ لهذِهِ الشِّرْمةِ الآثِمةِ وأسقط مشروعَ الانقلابِ بعدَ أنْ قدّمَ مِئات الشّهداءِ ) 241 ( والآفَ الجرحى) 2200 (. إ


إنّ هذا الشّعب العظيم بكلِّ أطيافهِ ومشاربِهِ مع رئيسِهِ وحكومتِهِ كانَ هو الانتصار. أشرقتْ يومُ السّادسَ عشرَ ) 16 ( من تموزَ على الشّعبِ والأمّةِ بالحرّيةِ والاستقلالِ من جديد. إنّ إرادةَ الشّعوبِ من إرادةِ اللهِ واللهُ جلّ جلالهُ حيّ لا يموتُ. ورحمَ اللهُ الشّاعرَ حينَ قالَ : إ ما وراءَ الأ إذا ال حشّعبُ يو دماً ار اادَ الحياةَ ثِ فلا بُدَّ أنْ يستجيبَ القدرُ (... ولَيَنصُرَنَّاللهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إنَّ اللهَ لَقَويّ عَزيز ) الحج: 40 ماذا يريد الغربُ مِن تركيّا ؟


إنَّ ما يُريدُهُ الغربُ مِن تركيا أنْ تبقى مَزرعةً خلفيّةً تنتظِرُ – ولو لألفِ عامٍ- الانضامَ للنادِي الأوربي، وأنْ تُوقفَ حركةَ التّقدمِ %7 – % والتّطورِ والتّنمية الشّاملة في البلادِ والّتي نسبتُها ما بينَ 4 وأنْ لا تتدخلَ في شوؤنِ الشّرقِ الأوسطِ ، وأنْ لا تدعمَ القضيّة الفلسطينية، وأنْ تتخلّ عن مساندةِ المظلومينَ والفقراءِ وخاصّةً في القارةِ السَّمراءِ أفريقيا، وأنْ لا تنفتحَ على المحورِ الشّرقي – روسيا والصّين- وأنْ تبتعدَ عن سياسة التّعاونِ مع العالمِ الإسلامي باختصارشديدٍ: إنَّ الغرب يريدُ من تركيا أنْ تُوقفَ عجَلةَ التّطورِ والتنميةِ و عدمِ الانفتاح على العالمِ وإلّ فإنّ تركيا – دولةً وشعباً وحكومةُ- في مَرمى الإرهاب المُنظّم . ماذَا تُواجهُ تركيا ؟


إنّ تركيا – قلب الأمّة- تُواجهُ الإرهابَ المُنظمَ بكلِّ أشكالِهِ و داعش » بي كا كا « وأطيافهِ منظّماتِ » الإزهابية وبدعمٍ لا محدودٍ من الغرب. فبدأتْ » فتوغولن »» و في حزيران 2013 » كازي « أحداثُ 25 كانون الأوّل ) - وباءتْ بالفشلِ ثمّ في نهايةِ السّنة 17 ديسمبر( كانتِ المحاولةُ الانقلابيةُ الأولى والتي أيضاً مُنيتْ بالفشلِ ثمّ بعدَذلكَ أخذتْ وتيرةُ الأعمالِ الإرهابية تتصاعدُ وتتسارعُ في جنوبِ وشرقِ


البلادِ. ولكنْ واجهتا الدولةُ بكلِّ قوّةٍ وحزمٍ ولمّا أوشكتْ والتي » الانقلاب الفاشلة « أنْ تنتهيَ الدولةُ منها جاءتْ محاولةُ سقطتْ بفضلِ اللهِ وبدماءِ الشهداءِ إنّ هذهِ المنظماتِ الإرهابية – لا ريبَ- دُمى مُتحرّكة بيدِ الغربِ. ولكنْ دائماُ النصرُ والظفرُ لأهلِ الحقّ والعدلِ والإيمانِ.

İmam Hatip Takvimi
 
 

Fidan Dergisi © 2009 - 2017 Hakları Saklıdır.

TRX Yazılım Tarafından Yapılmıştır.